Pravila o kolačićima

Ova web stranica koristi kolačiće za bolji doživljaj, značajke društvenih medija i analizu prometa. Dajete pristanak na naše kolačiće ako nastavite koristiti ovu web stranicu. Saznajte više o pravilima o kolačićima ovdje
Potvrdi

HUAWEI P smart 2019 - Q&A

Huawei ForumHuawei Forum
Blog

Nije nikakva tajna kako želimo da naši potrošači budu dobro informirani o Huawei uređajima i kako im želimo maksimalno olakšati odluku prilikom kupovine istih. Znanje je moć i što ga više imate, život je lakši. Usprkos tome, teško je odgovoriti na sva specifična pitanja o pojedinom modelu mobitela koja vam se pojavljuju u mislima. Zato ćemo ovaj puta primijeniti drugi pristup – malo smo pročešljali internet i potražili različite komentare i pitanja koja su vezana uz model telefona HUAWEI P smart 2019 u nadi da ćemo odgovoriti na što više njih.

Najbolje je da odmah, bez oklijevanja, krenemo s odgovorima.

Kako rastegnuti YouTube video preko cijelog zaslona?

Ovo pitanje možda nije toliko specifično za P smart 2019, ali se može primijeniti za sve uređaje koji imaju tzv. FullView zaslon. Ukratko, ako želite da se videozapis proteže preko cijelog zaslona prilikom gledanja na YouTubeu, trebate samo kažiprstom i palcem rastegnuti sliku – točno na onaj način na koji uvećavate, odnosno zumirate fotografiju u galeriji fotografija (Pinch to zoom).

Ima li model telefona P smart 2019 u postavkama opciju Performance Mode?

P smart 2019 u postavkama nema značajku Performance Mode. Ova značajka je rezervirana za premium telefone koji u sebi nose procesor Kirin 980. Model P smart 2019 podržava tehnologiju GPU Turbo, koja igrama koje podupiru tu tehnologiju omogućuje dodatno iskorištavanje snage grafičkog čipa čime se nudi glatko iskustvo igranja igara.

Od kakvog je materijala napravljena pozadina uređaja P smart 2019? Od polikarbonata ili od stakla?

Pozadina modela P smart 2019 napravljena je od plastike, no vizualno djeluje kao da je napravljena od stakla. Međutim, plastika ima svoje prednosti u odnosu na staklo. Naime, pri padu telefona, kućište se neće tako lako uništiti i time uzrokovati dodatne neugodnosti. S druge strane, staklo mobitelu daje taj elegantni osjećaj prilikom korištenja. Ruku na srce, ovdje nema pravog odgovora. Sve ima svoje mane i prednosti.
Mogu li dobiti telefon na testiranje?

Teško je udovoljiti svim zahtjevima, no razumijem želju za testiranjem. I ja sam bio u situaciji kada sam maštao o što većem broju telefona koje bih zatim testirao. Za početak je dobro otići u trgovinu i tamo primiti u ruke izložene modele telefona. Tako sam ja započeo. Zatim trebate biti ustrajni i početi pisati blog, kreirati video sadržaje i s vremenom si početi otvarati vrata u taj svijet.

P smart 2019 ili P20 Lite? Koji je bolji?

P smart 2019 ima bolji procesor i bolji grafički čip. Osim toga, ima veći zaslon, bolji otvor blende na fotoaparatu, noviju verziju Androida i snažniju bateriju. Model P20 Lite je bolji jedino po pitanju memorije (RAM) jer ima 4 GB radne memorije, dok P smart 2019 ima 3 GB radne memorije.

Hoćete li organizirati nagradnu igru u kojoj će nagrada biti telefon P smart 2019?

Prijedlog je proslijeđen u naš marketing odjel. Please hold.

Snima li P smart 2019 120 sličica u sekundi pri rezoluciji od 720p?

Na žalost, telefon P smart 2019 nema mogućnost snimanja usporenih snimaka.

Koji je procesor ugrađen u telefon P smart 2019?

U telefon P smart 2019 ugrađen je procesor Kirin 710. Radi se o procesoru s osam jezgri - 4 Cortex A73 jezgre (2,2 GHz) i 4 Cortex A53 štedljive jezgre (1,7 GHz).

Ima li P smart 2019 MicroUSB?

Ima. I ovo je možda jedini minus ovog telefona, no nije kritične prirode i definitivno neće utjecati na vašu odluku o kupnji.

Što je s kamerama? 13 MP + 2 MP se čine kao slaba kombinacija.

Ova teza nikako ne stoji. Veći senzor (13 MP) se brine o snimanju fotografija, a manji senzor (2 MP) brine o podacima dubine fotografije, što u praksi znači da P smart 2019 bez problema može zamagliti pozadinu fotografije kako biste dobili onaj poznati bokeh efekt.

Nikada mi nije bilo jasno zašto ljudi ne vole plastična kućišta?

Slažem se s ovom tvrdnjom, i kao što sam ranije spomenuo, plastično kućište ima nekoliko prednosti pred staklenim kućištem. No, isto tako i stakleno kućište ima određene prednosti pred plastičnim kućištem. Jing-jang.

Koliko P smart 2019 košta?

Vječito pitanje koje nema jedan univerzalni odgovor. Budući da se ovaj blog čita u Sloveniji, Srbiji i Hrvatskoj, nemoguće je točno odgovoriti na ovo pitanje. Ovdje moramo spomenuti još promjenjivost slobodnog tržišta i subvencionirane uređaje operatera, čime stvar postaje još složenija. P smart 2019 pripada donjem cjenovnom razredu i to je najtočniji odgovor koji mogu dati. Za točniji odgovor preporučujem pregled web trgovina i ponude operatera.

Prva stvar koju sam opazio su debeli rubovi oko zaslona.

Hmmm … ne znam kako to pojasniti, a da ne spomenem kako smo prije samo godinu dana vidjeli prve premium telefone čiji se zasloni protežu po cijelom telefonu – bez velikog čela i brade (sa što manje praznog prostora iznad i ispod zaslona), a danas se već žalimo kako telefon čiji se zaslon proteže od ruba do ruba ima velike, odnosno debele rubove. Napredak je super stvar i zaista se brzo navikavamo na luksuz, zar ne? :)

Omogućuje li P smart 2019 PC Mode?

PC Mode vam omogućuje povezivanje telefona sa zaslonom na kojem se nalazi slično sučelje kao što je primjerice na stolnim računalima (ili prijenosnim računalima). Baš poput Windows Sistema. Na žalost, P smart 2019 ne podržava tu opciju. Huawei modeli koju podupiru tu opciju su P20, P20 Pro, Mate 10 Pro i Mate 20 Pro.

Gdje pronalazite tako cool pozadine za radnu površinu?

Priznajem, ovo pitanje nije bilo izravno usmjereno meni, niti se odnosi na telefon o kojem trenutno pričamo. Ipak, iskoristio bih ovu priliku i spomenuo aplikaciju Backdrops koja nudi izbor prekrasnih pozadina koje su uvijek visoke razlučivosti te ne izgledaju mutno i kockasto.

Mislim kako sam pronašao idealni telefon za moje dijete.

Ok, ovo nije pitanje, već komentar. S kojim se, moram priznati, u potpunosti slažem. P smart 2019 je super smartphone za mlade – osim što izgleda trendi, omogućuje i igranje naprednih 3D igara kao što je PUBG, dok veliki zaslon garantira uživanje u video sadržajima koje mladi ljudi toliko vole gledati. P smart 2019 definitivno je izvrstan izbor za najmlađe članove obitelji!

OMG, želim P smart 2019!

Vidim da nam ponestaje pitanja. Ali, da, slažem se. Go for it! :)

Mogu li na P smartu 2019 igrati Fortnite?

Nažalost, u vrijeme pisanja ovog bloga, P smart 2019 službeno ne podupire igranje igre Fortnite. No, ova tvrdnja se u skorijoj budućnosti može promijeniti. Stoga pratite web stranicu Fortnite i pratite popis uređaja koje ova igra podupire.

Kupio sam ga. Kamera je zakon, a posebice night mode!

Istina. Kao što sam već ranije spomenuo, P smart 2019 ima ugrađenu funkciju Night Mode, odnosno noćni način snimanja koji će ti omogućiti super fotografije čak i pri slaboj svjetlosti.

Mogu li skratiti zaslon na 3:4?

Moram priznati kako baš i ne razumijem ovo pitanje jer ne znam zašto bi netko želio smanjiti vidnu površinu telefona. Međutim, ako se pitanje odnosi na mogućnost smanjenja slike na zaslonu kako bi lakše došao do određenih dijelova, koliko ja znam, takve funkcije na ovom telefonu nema.

Što je s memorijom? 3 GB mi se čini malo.

Nema problema, vjerujte mi. Telefon sam koristio i uredno na njemu igrao igru PUBG i moram priznati kako nisam ni osjetio ni primijetio da bi 3 GB RAMA-a bilo premalo. Sve radi bez problema.

Kakva je autonomija baterije?

Službeni podaci navode do 10 sati surfanja po internetu na 4G mreži, do 18 sati kontinuirane reprodukcije videozapisa i do 96 sati kontinuiranog reproduciranja glazbe. Uz ovako snažnu bateriju od 3.400 mAh, mislim kako ne bi smjelo biti nikakvih problema s autonomijom baterije.

Vidim da mobitel nema ni NFC ni 5 GHz vezu za WiFi?

Krivo vidiš.  P smart 2019 ima NFC kao i podršku WiFi standardu AC koji zahtijeva 5 GHz vezu. Nisam li već rekao kako je to cool telefon?

Ima li ovaj telefon pretinac za aplikacije?

Ima, no potrebno ga je uključiti. To možete učiniti tako da odete u Postavke (Settings) -> Početni zaslon i pozadina (Home screen and background) -> Stil domaćeg zaslona (Home screen style) i ovdje izaberete App drawer. Sada su aplikacije lijepo spremljene u pretinac.

Što je Water Drop Notch?

Riječ je o usjeku na vrhu zaslona u kojem se nalazi prednja kamera, a podsjeća na kapljicu vode – zato se i naziva Water Drop Notch (usjek u obliku kapljice vode).

Dakle, to su bila sva pitanja i komentari koje smo pronašli na internetu. Neke smo pronašli pod video sadržajima na YouTubeu i Facebooku, a neke na Huawei forumu. Ako imate bilo kakvih dodatnih pitanja i komentara, nemojte se bojati pitati i podijeliti svoja razmišljanja, a mi ćemo vam pomoći s odgovorima :).

0
Prijavite se ili registrirajte kako bi komentirali.