Pravila o kolačićima

Ova web stranica koristi kolačiće za bolji doživljaj, značajke društvenih medija i analizu prometa. Dajete pristanak na naše kolačiće ako nastavite koristiti ovu web stranicu. Saznajte više o pravilima o kolačićima ovdje
Potvrdi

Telefon kao asistent na putovanju

Huawei ForumHuawei Forum
edited Veljača 5 Ostalo

Početak godine i osobito zimski mjeseci idealna su prilika za odlazak na putovanje. Izbor je i više nego velik – od skijanja, preko karnevala, do jednodnevnih vikend izleta. Idealna je to prilika za „razbijanje monotonije“ i usporenog tempa kakav nam nose prvi mjeseci u godini.
Kako su pametni telefoni gotovo svuda s nama, upravo se njihova upotreba kao asistenta na putovanju čini kao najlogičniji izbor. Uzmemo li uz to i činjenicu kako unutar Europske unije nemamo roaming, što znači da je pristup internetu omogućen uvijek i svugdje po cijeni naše tarife, bilo bi prava šteta ne iskoristi ovu pogodnost i potencijal pametnih telefona.
I ovog puta po vlastitom izboru odabrao sam top aplikacije za ovu namjenu, stoga krenimo :smile:

Google Maps

Prva aplikacija je vjerojatno aplikacija koju i sami najčešće koristite. Riječ je o mapama, kartama, navigaciji koju mnogi smatraju najboljom mogućom. I dok sam je prijašnjih godina koristio uglavnom kao planer prije putovanja u inozemstvo (ili unutar Hrvatske), ukidanjem roaminga unutar Europske unije Google Maps ponudio mi je svoj puni potencijal, jer svima je poznato kako za svoj najbolji rad Google Maps treba vezu na Internet, a koju ostvarujem uključenim mobilnim podacima.
Osim što nudi intuitivno korištenje, lako pronalaženje cilja, odličnu navigaciju, odlična stavka su i prometne informacije u stvarnom vremenu, pa ako nam slijedi gužva na putu, Google Maps može pronaći alternativni pravac. Tu su i fotografije odredišta, pronalazak usputnih zanimljivosti, i štošta drugo. Google Maps je dio sistemskih aplikacija vašeg telefona, no ako kojim slučajem aplikaciju nemate, preuzmite ju na: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps

HAK

Domaća aplikacija rad je Hrvatskog autokluba. Aplikacija nudi brojne mogućnosti, primjerice putem aplikacije moguće je provjeriti aktualne cijene cestarina na kompletnoj mreži autocesta u Hrvatskoj, kao i aktualne cijene goriva u više od 40 europskih zemalja. Osim toga, tu su i prometne informacije, a uvijek vam je na raspolaganju i korisnička služba HAK-a. Aplikacija nudi i mParking uslugu jednostavnog i brzog plaćanja parkiranja putem SMS poruka. Aplikaciju preuzmite na: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infinum.hak

Putni anđeo

Putni Anđeo je mobilna aplikacija za pametne telefone koja vas prati dok vozite automobil te na temelju promjene brzine, buke u vozilu i drugih parametara, detektira prometnu nezgodu i samostalno šalje poziv dežurnom kontakt centru ORYX Asistencije koji je aktivan 24 sata dnevno cijele godine. Nakon detektirane prometne nezgode centar šalje poziv hitnim službama dajući im sve potrebne informacije kako bi vam pomogli. Osim u najgorem scenariju, putni Anđeo prateći vaše putovanje upozorava vas, u slučaju duže vožnje bez odmora, glasovnom i vizualnom porukom da predugo vozite. Osim brige o vašem stanju za vrijeme vožnje, Putni Anđeo nudi mogućnost prikaza glasnoće/buke u vozilu, statusa povezanosti s Internetom, vremenski prikaz trajanja putovanja i još mnogo toga. Preuzmite ju na: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.driveangel&hl=hr

Ovo su moje aplikacije bez kojih ne prolazi niti jedno moje putovanje. Koristite li ih i vi? Također, recite nam koje su po vama najbolji izbor. :smile:

0
Prijavite se ili registrirajte kako bi komentirali.