Koristimo kolačiće zbog pružanja boljeg korisničkog iskustva I funkcionalnosti. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Saznajte više.

Pravila o kolačićima

Ova web stranica koristi kolačiće za bolji doživljaj, značajke društvenih medija i analizu prometa. Dajete pristanak na naše kolačiće ako nastavite koristiti ovu web stranicu. Saznajte više o pravilima o kolačićima ovdje
Potvrdi

Stiže nam Android 9 Pie na Huawei pametne telefone

Huawei ForumHuawei Forum
edited Rujan 2018 Ostalo

Dragi forumaši, korisnici Huawei pametnih telefona, možemo podijeliti lijepe i sretne vijesti s vama – stiže nam Android 9 Pie na Huawei telefone :smiley:

Nova verzija Androida donosi mnogo toga novoga, a jedno je sigurno – novi Android bit će najinteligentniji do sada. Telefoni s Android 9 Pie moći će učiti navike korisnika i u svakodnevnim radnjama predvidjeti vaš sljedeći korak. Primjerice, predložiti aplikacije ili radnje koje izvodite u nekom dobu dana. S obzirom na procesorsku snagu i AI koji je već prisutan u Huawei pametnim telefonima, ovo će biti izvrsna platforma za otvaranje punog potencijala vrhunskih Huawei pametnih telefona. Dodajmo k tomu i brojna poboljšanja u stabilnosti, brzini, optimizaciji potrošnje baterije, i brojne druge novosti koje ćemo tek otkriti.

Za sada imamo samo informacije kako ažuriranje na Android 9 Pie stiže na sljedeće uređaje:

Na Huawei Mate10 Pro 14.12.2018

Na Huawei P20 21.12.2018

Na Huawei P20 Pro 22.12.2018

Sve informacije koje nam u narednom periodu budu dostupne dijelimo odmah s vama :smile:

Lijep pozdrav,
Marin
Huawei Forum tim

Lijep pozdrav,
Marin
Huawei Forum tim

3
«13

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

Dragi forumaši :smile: Znamo da s ne strpljenjem čekate dolazak Androida 9 na vaše pametne telefone, a kako biste znali kada očekivati ažuriranje i na koje uređaje stiže najnoviji Android, objavljujemo najsvježije informacije s proširenim popisom i na ostale uređaje :wink:

Dakle, pored već objavljenih datuma za Huawei Mate10 Pro, Huawei P20 i Huawei P20 Pro, Android 9 stiže i na:

Mate RS Porsche Design (NEO-L29D) 18.12.2018

P20 Pro Dual SIM (Charlotte-L29C) 8.2.2019

Mate9 MHA-L09B 22.2.2019

Mate9 MHA-L29B 22.2.2019

Mate9 pro LON-L29C 22.2.2019

Mate9 pro Porsche Design LON-L29D 14.4.2019

P10 (Victoria-L09B) 23.4.2019

P10 (Victoria-L29B) 23.4.2019

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

3
  • JadranBoJadranBo

Pozdrav

Možete li još jednom potvrditi datume za P20Pro. Naime, ovdje su navedena dva različita (Huawei P20 Pro 22.12.2018 i P20 Pro Dual SIM (Charlotte-L29C) 8.2.2019), a uobičajeno je da se firmware update distibuira kao jedinstven za obje verzije uređaja. Jesu li ovi datumi točni?

Hvala

0

@JadranBo said:
    Pozdrav

Možete li još jednom potvrditi datume za P20Pro. Naime, ovdje su navedena dva različita (Huawei P20 Pro 22.12.2018 i P20 Pro Dual SIM (Charlotte-L29C) 8.2.2019), a uobičajeno je da se firmware update distibuira kao jedinstven za obje verzije uređaja. Jesu li ovi datumi točni?

Hvala

Bok,

Datume koje imamo su službeni podaci koji su nam dostavljeni, a kao takvi, oni su točni :wink:

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • JadranBoJadranBo

Hvala na odgovoru, iako i dalje djeluje neobično :smile:

0
  • Stipe84Stipe84

@JadranBo said:
    Hvala na odgovoru, iako i dalje djeluje neobično :smile:

Zapravo nije nelogično, ljudi često misle da su dual sim i single sim verzije isto, ali zapravo nisu. Ako pogledaš čak ni verzije softvera nisu iste. Na oko to djeluje kao da je potpuno isto, ali se detaljnije pogleda nije tako :wink:

0
  • ŽureŽure
    Lijepo je znat datume, ali je zato nestrpljivost veća 😉
    1

@Žure said:
    Lijepo je znat datume, ali je zato nestrpljivost veća 😉

Sve dobre stvari isplati se čekati :wink: tako ide i s Androidom 9, no još malo i stiže :smiley:

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • DanchibaldDanchibald
    edited Studeni 2018
    > @Stipe84 said:
    > @JadranBo said:
    > Hvala na odgovoru, iako i dalje djeluje neobično :smile:
    >
    >
    >
    >
    >
    > Zapravo nije nelogično, ljudi često misle da su dual sim i single sim verzije isto, ali zapravo nisu. Ako pogledaš čak ni verzije softvera nisu iste. Na oko to djeluje kao da je potpuno isto, ali se detaljnije pogleda nije tako :wink:

Kako misliš nisu isti? L09 i L29 C432 (EU) su identični uređaji osim utora za SIM... Na Firmware finderu za oba izlazi istovremeno identična verzija FW-a i za obje verzije je zadnja 8.1.0.161. Razlika je samo u C oznakama za brand/regiju pa recimo britanska regija sa brandiranim uređajima za njih dobiva sporije update i ekipa masovno radi rebrand na C432 kako bi imali zadnju verziju 8.1.0.161 (čak su neki flashali L09 da bi dobili dual SIM funkcionalnost i rade oba utora bez obzira što je jedan IMEI). Tako da je u najmanju ruku čudno da L09 dobiva nadogradnju u 12/2018, a L29 u 02/2019 u paketu sa starijim modelima...
    Uvjeren sam da će i L09 i L29 dobiti istovremeno nadogradnju na 9, jer smo frend i ja dobili isti dan .161 (on na L09, ja na L29)
    1
  • JadranBoJadranBo
    edited Studeni 2018
    > @Danchibald said:
    > > @Stipe84 said:
    > > @JadranBo said:
    > > Hvala na odgovoru, iako i dalje djeluje neobično :smile:
    > >
    > >
    > >
    > >
    > >
    > > Zapravo nije nelogično, ljudi često misle da su dual sim i single sim verzije isto, ali zapravo nisu. Ako pogledaš čak ni verzije softvera nisu iste. Na oko to djeluje kao da je potpuno isto, ali se detaljnije pogleda nije tako :wink:
    >
    > Kako misliš nisu isti? L09 i L29 C432 (EU) su identični uređaji osim utora za SIM... Na Firmware finderu za oba izlazi istovremeno identična verzija FW-a i za obje verzije je zadnja 8.1.0.161. Razlika je samo u C oznakama za brand/regiju pa recimo britanska regija sa brandiranim uređajima za njih dobiva sporije update i ekipa masovno radi rebrand na C432 kako bi imali zadnju verziju 8.1.0.161 (čak su neki flashali L09 da bi dobili dual SIM funkcionalnost i rade oba utora bez obzira što je jedan IMEI). Tako da je u najmanju ruku čudno da L09 dobiva nadogradnju u 12/2018, a L29 u 02/2019 u paketu sa starijim modelima...
    > Uvjeren sam da će i L09 i L29 dobiti istovremeno nadogradnju na 9, jer smo frend i ja dobili isti dan .161 (on na L09, ja na L29)

Tako je. Dapače, firmware za L09 i L29 isporučuje se kao jedinstven paket fajlova, uključujući i posljednji Pie Beta
    0
  • DanchibaldDanchibald
    Dakle na Firmware finderu je vidljiva zadnja verzija za L09 i L29 (dakle istovremeno za oba) 9.0.0.163 koja bi trebala sletiti na P20 pro... cekamo da se ukaze za download na uredjaju 😊
    2
  • DanchibaldDanchibald
    L09 i L29 su poceli dobivati update na 9 u Europi. Korisnici iz Austrije javljaju na XDA da se pojavilo azuriranje...
    pratite ovih dana 😊
    2
  • Božidar40Božidar40
    Poz, dali dobio tko ažuriranje na Android 9 Pie.? Pitam jer po datumima koji su ovdje objavljeni neki uređaji su trebali dobit ažuriranje ja osobno na Huawei p20 pro još nisam dobio.
    0
  • Legia1911Legia1911
    P20 ništa još također, ma gadi mi se
    1

Bok,

Kako smo već komentirali na durgim temama, ažuriranja su krenula, i nadamo se da će ubrzo stići i do vas.
    Molimo vas samo za malo strpljenja. Hvala na razumijevanju :smile:

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • ajchampajchamp
    Jedna stvar, sramota i p20 mi je zadnji Huawei
    0

Bok @ajchamp,

Molimo vas za malo strpljenja. Ažuriranja su krenula, i nadamo se da će ubrzo stići i na vaš telefon :smile:

Hvala na razumijevanju.

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • BosanceroBosancero
    Mate 10 pro upravo updatean
    2
  • DanchibaldDanchibald
    Polako, ide u batchevima... stici ce, bez drame... sve bi roknulo na serverima kad odjednom svima pustili...
    0
  • Božidar40Božidar40
    > @ajchamp said:
    > Jedna stvar, sramota i p20 mi je zadnji Huawei

A zašto pa ja imam i p 20 i p20 pro vrhunski su oba konkurencija se nemože snjima mjerit, a nadogradnja bude došla s njom budu još bolji.
    0
  • DanchibaldDanchibald
    > @Božidar40 said:
    > > @ajchamp said:
    > > Jedna stvar, sramota i p20 mi je zadnji Huawei
    >
    > A zašto pa ja imam i p 20 i p20 pro vrhunski su oba konkurencija se nemože snjima mjerit, a nadogradnja bude došla s njom budu još bolji.

Drama queen...
    0
  • SuperHikSuperHik
    Ne smeta meni što će očito biti 08.02.2019, ali smeta mi što je najavljen davno... Ni reda ni načina... Može biti ne znam kako napredan uređaj kad ta naprednost traje kratko, razvijaju se i ostali. Da budem iskren ništa napredno nisam primijetio. Osim da me ekipa ismijava, jer imam novi uređaj koji ima lošiji antutu score od znatno jeftinijih uređaja. Nije da mi je bitno, ali onda se takav uređaj ne može oglašavati kao najbolji i najnapredniji... Po čemu, što je toliko posebno da toliko odskače?
    0
  • BosanceroBosancero
    Mate 10 pro jučer.
    0
  • SuperHikSuperHik
    edited Prosinac 2018
    Mi Fit aplikaciju nikako natjerat da uredno radi... Nadam se da je na emui 9 riješeno
    0
  • marre0203marre0203
    P20 jos nista od nadogradnje :'(
    0
  • DanchibaldDanchibald
    Niti P20 pro... malo su zastekali... budem danas provjerio preko HiSuite-a
    2

Bok @marre0203 i @Danchibald,

Ažuriranja su krenula, neki od korisnika kako smo vidjeli u komentarima već su dobili nadogradnje, tako da stići će i do vas, nadamo se ubrzo :smile:

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • DanchibaldDanchibald
    Znamo da hoce ali malo to presporo ide... Dobivaju neki prije za druge uredjaje koji uopce nisu bili najavljeni... 😁
    1
  • Ivica66Ivica66
    Mate 10 Pro, kupljen 03.01.2018. T-Com - nema još ništa od ažuriranja.
    0
  • maglamagla

@Huawei Forum said:
    Bok @marre0203 i @Danchibald,

Ažuriranja su krenula, neki od korisnika kako smo vidjeli u komentarima već su dobili nadogradnje, tako da stići će i do vas, nadamo se ubrzo :smile:

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

Koji od korisnika? Ja sam uočio samo jednoga.

2
  • Božidar40Božidar40
    > @Huawei Forum said:
    > Bok @marre0203 i @Danchibald,
    >
    > Ažuriranja su krenula, neki od korisnika kako smo vidjeli u komentarima već su dobili nadogradnje, tako da stići će i do vas, nadamo se ubrzo :smile:
    >
    > Lijep pozdrav,
    > Marin
    > Huawei Forum tim

A čemu opet laganje, koji korisnici javio se samo jedan korisnik koji ima 10pro i to je još upitno dali je istina!
    0
Prijavite se ili registrirajte kako bi komentirali.