Pravila o kolačićima

Ova web stranica koristi kolačiće za bolji doživljaj, značajke društvenih medija i analizu prometa. Dajete pristanak na naše kolačiće ako nastavite koristiti ovu web stranicu. Saznajte više o pravilima o kolačićima ovdje
Potvrdi

Huawei serija Y: pametni telefoni za pametnu cijenu

Huawei ForumHuawei Forum
edited Kolovoz 2018 Blog

Do nedavno je vrijedilo kako cjenovno pristupačni telefoni donose više problema nego rješenja. U posljednje dvije - tri godine, ovo mišljenje se počelo mijenjati, a pametni telefoni nižeg cjenovnog ranga postali su nevjerojatno dobri.

Dobar primjer ove tvrdnje je serija Y, koju je Huawei ove godine ponovno ažurirao, te uveo modele Y5 2018, Y6 2018 i Y7 Prime 2018. Njihove cijene se na slobodnom tržištu kreću od 900 do 1900 kn, što potvrđuje njihovu pristupačnost.

Petar i ja posjetili smo Zagreb i snimili super video pomoću sva tri modela. Kroz dan smo testirali različite značajke telefona i utvrdili kako im zapravo apsolutno ništa ne nedostaje. Sva tri modela snimaju pristojne fotografije, sva tri imaju zaslone visoke razlučivosti omjera 2:1 i iznenađujuće dobar dizajn. Prije nekoliko godina za takav paket izdvojili bi barem 3000 kn, a upravo zbog ovakvih modela postajem svjestan koliko brzo napreduje mobilna tehnologija.

Mnogima će se svidjeti činjenica kako se u sva tri modela mogu staviti dvije SIM kartice i jedna micro SD kartica istovremeno. To znači kako sva tri modela imaju utor s ladicom u koju možete umetnuti čak tri kartice istovremeno!

Posebno me iznenadio model Y7 Prime i to svojim velikim zaslonom i činjenicom kako sasvim suvereno pokreće napredne igre poput Asfalt Nitro. Model Y6 ima ugrađeni zvučnik koji je odličan za slušanje glazbe, a model Y5 koji nudi više asketski pristup, te vrlo nisku cijenu, i dalje ima dovoljno kapaciteta za svakodnevne zadatke.

Y7 Prime na poleđini nosi dvojnu kameru. Tako je značajka, koju smo sve do nedavno povezivali s najskupljim modelima, sada dostupna svima. Dakle, danas svatko može snimati s učinkom bokeh (zamagljena pozadina) i iskusiti nove kreativne mogućnosti.

Takva demokratizacija tehnologije me je u biti potakla da uđem u ovaj svijet i neopisivo sam sretan kada vidim kako se taj proces uvijek iznova ponavlja na svim područjima tehnologije. Tog procesa je itekako svjestan i sam Huawei koji svojim korisnicima nudi pametne telefone po pametnoj cijeni.

Huawei telefoni serije Y dostupni su u slobodnoj prodaji i kod operatera. Kontaktirajte ih za više informacija.

0