Koristimo kolačiće zbog pružanja boljeg korisničkog iskustva I funkcionalnosti. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Saznajte više.

Pravila o kolačićima

Ova web stranica koristi kolačiće za bolji doživljaj, značajke društvenih medija i analizu prometa. Dajete pristanak na naše kolačiće ako nastavite koristiti ovu web stranicu. Saznajte više o pravilima o kolačićima ovdje
Potvrdi

Fotografiranje

Kako uključiti bljeskalicu u portretnom modu na stražnjoj kameri s tim da želim bokeh efekt da mi bude ukljućen? Znači pritisnem portret mod i način uljepšavanja i po danu radi ok ali u mraku mi neda uključiti bljeskalicu..
0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

Pozdrav @Grof,

Navedeni način fotografiranja nažalost ima svoja ograničenja.

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • GrofGrof
    Čudnovato s obzirom da prednja kamera sama uključuje bljeskalicu ako je mrak i bokeh s prednjom u mraku radi perfektno
    0

Pozdrav @Grof,

Nažalost postoje određena ograničenja u radu.
    Podijelite svakako vaša iskustva u stvaranju najboljih fotografija, a nadamo se i uključivanju drugih forumaša :smile:

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • dajac59dajac59

zanima me kad upalim kameru,sa desne strane ima za kliknuti na fotoaparat i na video snimanje ali je dosta smanjen displej,crna je podloga i zanima me da li se to može smanjiti tj.da mi bude povečan pregled za slikanje ili snjimanje

davor dajac

0
    edited Studeni 6

Pozdrav @dajac59,

Spomenuti prikaz fotoaparata je ujedno i format fotografije koju snimate. Kada biste promijenili format slike na recimo 18:9 (to možete napraviti klikom na postavke u fotoaparatu te promjenom rezolucije), spomenuta "crna polja" bi nestala :wink:

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • dajac59dajac59
    Hvala majstore :p

davor dajac

0
    edited Studeni 6

Bok @dajac59,

Nema na čemu :blush:
    Drago mi je da ovako brzo riješimo sve :wink:

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • dajac59dajac59

zanima me da li kod fotografiranja kada se uslika slika može staviti ime mobitela da ostane na slici u čušku,to sam vidio da odrađuje xiaomi pocphone f1

davor dajac

0
  • BosanceroBosancero
    > @dajac59 said:
    > zanima me da li kod fotografiranja kada se uslika slika može staviti ime mobitela da ostane na slici u čušku,to sam vidio da odrađuje xiaomi pocphone f1

Možda opcija vodeni žig?
    0
  • dajac59dajac59

nije to,vodeni žig označava,mjesto i vrijeme

davor dajac

0
  • NicK17NicK17
    Mora biti vodeni žig, barem je tako kod mene na EMUI 8, kada to uključim ispisuje se samo model uređaja bez datuma i vremena.
    0

@NicK17 said:
    Mora biti vodeni žig, barem je tako kod mene na EMUI 8, kada to uključim ispisuje se samo model uređaja bez datuma i vremena.

Ako je dostupno, upravo je to ta mogućnost :wink:
    @dajac59 provjerite samo u postavkama fotoaparata nudi li vam se ova opcija.

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • dajac59dajac59

kada kliknem na vodeni žig dobijem samo mjesto i datum

davor dajac

0
  • BosanceroBosancero
    > @dajac59 said:
    > kada kliknem na vodeni žig dobijem samo mjesto i datum

Mozes urediti tekst.
    0
  • dajac59dajac59

nekužim???????

davor dajac

0
  • BosanceroBosancero
    Urediti tekst na vodenom zigu pa ti pise sto god zelis.
    0
  • dajac59dajac59

kolega sragi,kako ga urediti,može mala pomoć

davor dajac

0
  • NicK17NicK17
    edited Prosinac 14
    Otvori fotoaparat->povuci prstom od ruba s desna prema lijevo->uključi opciju "automatski dodaj vodene žigove".
    Za uređivanje teksta povuci prstom od ruba s lijeva prema desno->odaberi način rada "vodeni žig" ->na ekranu pritisni ponuđenu tipku opcija te odaberi natpis koji ti odgovora.
    Za ono što si tražio ti je dovoljna prva opcija.
    To bi bilo to, nadam se da si shvatio. 😉
    1
  • dajac59dajac59

jesam,shvatio sam ali nemam tu opciju,automatski dodaj vodeni žig??'

davor dajac

0
  • NicK17NicK17
    edited Prosinac 14

Da li si to gledao kod prednje ili stražnje kamere, jer meni nema te opcije kada sam na prednjoj kameri?
    Možeš i dodati slike zaslona da vidimo što ti se sve nudi u opcijama.

0
  • NicK17NicK17

Sada sam malo pogledao po net-u i odgovor je takav da nažalost Mate 10 Lite nema te opcije, dakle ostaje ti samo opcija 2 odnosno da sam urediš "vodeni žig".

0
  • dajac59dajac59

ma nije bitno,sad za koji par dana dolazi mi novi mate 20 pa budem po njemu čačko,ovaj vjerujem ide u druge ruke ali moram birati osobu koja ga bude mazila i pazila kao i ja,meni sve i jedan je mažen jer uvjek od prvog dana kad sam kupio prvi mobitel je kao ispod čekića,ehheheheh

davor dajac

0
  • BosanceroBosancero
    Mislio si na ovo?
    1
  • dajac59dajac59

da majstore

davor dajac

0
Prijavite se ili registrirajte kako bi komentirali.